Tedavi Sürecimiz

Hoşgeldiniz ve geçmiş olsun.

Muayene Öncesi: Hastaları kısaca tanımak çok önemidir. Yaptığı iş ve eğer yaptığı bir spor varsa bunu bilmek tanıya ulaşmamızı kolaylaştırır. Daha önce tanısı konulan hastalıkların yada geçirdiği ameliyatın bilinmesi tedavi sürecini planlamakta yarar sağlar.


Muayene Odasında: Önce ana yakınmanızı, arkasından nasıl başladığı ve ne zamandan beri olduğunu soracağım. Eğer bir travma varsa sakatlanmanın nasıl olduğunu anlamaya çalışacağım. Sizi muayene ettikten sonra gerekirse tetkiklerinizi değerlendireceğim. Eğer ilk olarak görüyorsam en doğru tetkiki isteyeceğim. Değerlendirmem sonucunda fizik muayene ve tetkiklerinizdeki bulguları size anlatıp tanı hakkında bilgi vereceğim. Mevcut durumunuzun nasıl tedavi edileceği hakkında bilgi vereceğim. Tedavi seçenekleri tüm yönleriyle anlatacağım. Muayene sonrasında rahatsızlığınızın ne olduğu, tedavinin nasıl yapılacağı, tedavi seçeneklerinin neler olduğu, bu seçeneklerin artı ve eksi yönleri konusunda yeterince bilgi sahibi olmanız sağlanacaktır. Muayene sonrasında cerrahi girişime karar verildi ise planlanan ameliyatın gerekliliği, olası komplikasyonları ve başarı yüzdesi hakkında bilgiler vereceğim. Bu bilgiler ışığında sormak istediklerinizi cevaplayacağım.


Kontroller: Ameliyat sonrasında kontrolleri poliklinikte yapıyorum. Gerekli hallerde teknolojinin imkanlarından faydalanarak telefon ile hastalar ile haberleşerek sorunlarını çözmeye çalışıyorum. Muayene etmediğim hastaların röntgen, tomografi ve MR rapor değerlendirmesi yapmıyorum. Tecrübe, bilgi ve yakın ilgi ile en kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız için çalışıyorum. Bol hareketli günler dilerim.